SIIN SAAB TEHA UUSI SISSEKANDEID KÜLALISTE RAAMATUSSE.
KIRJUTA LÜHIDALT, MIS MEELDIS JA MIS EI MEELDINUD,
MIDA VÕIKS JÄRGMISTELE KÜLASTAJATELE VEEL PAREMAKS TEHA jne

TEIE ARVAMUS ON MEILE OLULINE, TÄNAME

3 thoughts on “Raamat”

 1. november 16, 2016
  Tõnu
  Kui paljudele seostub Hispaaniaga:flamenko,tapas,Picasso,lühikesed seelikud,pikad seelikud,Costa del Sol,siis teglikult on see Andaluusia.
  Andaluusia on Hispaania kõige mitmekesisem regioon.Kuum päike(ka oktoobris +26)teeb teeb temast rannapuhkajate meeliskoha,aga siin leidub ka palju maailmakuulsaid mälestusmärke,mida vaadata ja patsutada.
  Kui palusin meie seltskonnal nimetada enimmeeldunud tegevusi,siis tuli eelisjärjekorras kohe söök-jook.Tänu maja juures seisnud grillile saime ise valmistada magusaid ja mahlaseid kuningkrevette ja vardaotsas praadida sardiine.
  Õhtuti oli majaterassil avatud tapasbaar:jamon iberico,tomat ja mozarella,oliivid ja muidugi San Miguel.Kui kõikjal räägitakse Hispaania kuulsatest veinidest,siis meie seltskond hülgas need täielikult.
  Õllesõpradeks muutusid kõik,ka need,kes muidu üks kord aastas ainult nuusutavad vahtu.Established in 1890
  Mina soovitaksin lisaks kohalikule õlule proovida ka Andaluusia piirituseveini-jerezt-(šerrit).Kohalikud joovad seda jahutatult koos suupistete ja gazpacho supiga.
  Kuna meie maja asukoht paremale,vasakule,üles ja alla oli niivõrd hea,siis rendiautoga liigeldes sai päris mitmeid nn klotse vaatamas käidud.
  Meie lemmikuks sai Mijas linn,mis kuumuse peletamiseks,nagu paljud teisedki majad Hispaanias, on üleni valgeks lubjatud.Kõikjal ainult valge kivi,mustad sepistatud aknavõred ning sinised lillepotid.Kõige-kõige ilusam linn.Isegi suveniirid selles linnas tundusid ilusad ja kvaliteetsed.
  Andaluusia teist valget linna,Rondat,teatakse-tuntakse härjavõitluse vaimse kantsina.
  Omalajal sai Hemingway,kes pikka aega ise elas Hispaanias, inspiratsiooni raamatu Ja Päike Tõuseb kirjutamiseks just Ronda linnast ja kohalikelt härjavõitlejatelt.
  Kuna Ronda asub kõrgel kaljupaljandil,ohtliku lubjakivilõhe kõrval,siis juba see teekond sinna oli leebelt öeldes huvitav.Muidugi olid meie seltskonna meesinimesed käänulistest ja ohtlikest mägiteedest suuremas vaimustises kui teised,kes suutsid keskenduda vaid meditasioonile-millal see õudus lõpeb.

  Gibraltarit teavad paljud just tänu seal elavatele sabatutele ahvidele.Täiest uskumatuna tundub,et selle mäe sees on 80 km piiramistunneleid ja koopaid,mida sõja ajal kasutati haiglana nüüd on seal diskosaalid.Muusika ja värvide mäng.
  Gibraltarilt mitte väga kaugele ei jää ka Tarifa.Euroopa mandriosa kõige lõunapoolsem tipp.Siin kohtuvad Atlandi ookean ja Vahemeri.Siia randusid ka esimesed maurid Aafrikast.
  Lastele suured lained ja valge,peen rannaliiv väga meeldisid.
  Andunud ujumisfännidena sukeldusime mitme ranna vahustesse lainetesse.Lemmikuks kujunes Nerja.Linnast väljas on kirjeldatud seinamaalingutega koopaid,mida meie enda otsingumootorist kahjuks üles ei leidnud.
  Ootama peavad ka Alhambra kindlus ja Cadiz valguserannikul ning palju muudki.
  Käisime ja nägime päris palju.Meeldis see,et meie ööbimiskohast olid vahemaad vähemalt paari sõidutunni kaugusel.Sai hommikul kiirustamata saia mäluda,sai paar tundi päevas nn turisti panna.Sai ujuda ja õhtul majaterrassil šillida-grillida.
  Pean kiitma ka majaperemees,kes alati lahkesti juhendas ja kiirelt vajalikku infot jagas.
  Järgmiste meeldivate kohtumisteni!

 2. veebruar 14, 2017
  Sven
  See maja on küll Hispaanias, kuid mitte kaugel ookeani taga nagu laulis Indrek. Parima sobivuse korral saad juba 1 kiire ümberistumisega pista varbad Päikeseranniku sooja liiva sisse vähem kui kuue tunniga. Kindlasti eeldab puhkus ka auto olemasolu. Meie kasutasime malagacari teenuseid (kasuta boonuskoodi HELLOFAN, siis saab natuke soodsamalt). Maja asub mäe tipus, millelt avaneb maaliline vaade linnale ja ookeanile – poed on 5-10 minutilise autosõidu kaugusel. Majas on kõik vajalik olemas, et tuleks ideaalne puhkus ning kui tekib küsimusi, siis on abi ühe kõne kaugusel.
  Meie puhkasime seal novembri keskel ning päevad olid kõik päikesepaistelised ja temperatuur üle 20 kraadi. Õhtud olid muidugi juba jahedamad. Maja väga sõbralik peremees lubas ka basseinile soojenduse paigaldada, et saab aastaringselt ujuda. Algselt oli plaan käia palju väljas söömas, kuid kuna majas oli hästivarustatud köök ja poes palju isuäratavat, siis möödusid enamus õhtusööke hoopis majas grillides.
  2017 aastaks juba broneering oktoobriks tehtud ning ei jõua juba ära oodata, millal saaks juba lennukile istuda ja lennata Hispaania poole.

 3. jaanuar 10, 2018
  Janika

  Meie pere külastas ühes heade sõpradega Costa del Soli juba eelmisel aastal, augusti alguses, kuid nüüd, kus meil siin kodumaal on väljas mõni miinuskraad, on hakanud viimane puhkus Hispaanias ja soojamaa igatsus üha enam ennast meelde tuletama ;). Hispaania on mulle alati meeldinud ja läheksin sinna igal ajal tagasi, aga viimase reisi tegi eriliseks see, et saime sõpradega lakkamatult koos aega veeta ja seda just tänu samale
  majale, mille puhkuseks rentisime. Ühised hommiku- ja õhtusöögid, piiramatu basseini kasutus :), mis oli muidugi pere pisematele täielik magnet, ka hilisõhtutel, meesperele loomulikult saunamõnud ja naistele päikese käes peesitamine – ideaalne puhkus! Majas olid absoluutselt kõik mugavused ja esmatähtis olemas, söögi tegemiseks vajalikud nõud, voodipesud, saunalinad jms., kõige peale on mõeldud ;). Ja mis peamine, kõik oli ääretult puhas ja hoitud. See on ka põhjus, miks ma siia oma tagasiside jätan, et esile tõsta inimesi, kes sellise võimaluse on loonud ja selle eest nii kenasti hoolt kannavad! Kõik on turvaline ja igasugune muretsemine täiesti üleliigne. Ainult mine ja puhka! Mugavustest rääkides on majaomanikelt võimalik rentida ka buss, palju sõbralikuma hinnaga kui ükskõik milline teine autorendifirma seda pakub – täispakett ühesõnaga! Meie, kes me rentisime maja 6 täiskasvanut ja 2 last, pidasime sellise suurusega seltskonda sinna täiesti parajaks. Aitäh Grete ootusi ületava kogemuse eest ja selle eest, et just sel murdosa sekundil FB lehel maja rentimise võimalusest märku andsid, et mina sellele peale sattusin ja veel, Sul oli vaate osas täiesti õigus – terrassilt avaneb tõepoolest miljonivaade! Soovitan kindlasti ka teistel seda vaadet nautima minna :)!

Leave a Comment